12 godina, 270 stipendija, 26 mil kn - "Korak u život"

Slika korisnika Sanja Brkić
Sanja Brkić 27 prosinca, 2021 - 08:54

12 godina, 270 stipendija, 26. Mil kuna..

U Hrvatskoj svake godine 200-tinjak djece bez odgovarajuće roditeljske skrbi iz dječjih domova i udomiteljskih obitelji završava srednju školu, a ponekad čak i namjerno padaju četvrti razred srednje škole, jer strahuju kako dalje. Upravo je iz tog razloga Rotary club Zagreb Kaptol pokrenuo jednu od najuspješnijih i najdugovječnijih humanitarnih akcija – Korak u život. Akcija je započela 2008. godine te se od tada svake godine osiguravaju stipendije za mlade ljude koji po završetku srednje škole moraju napustiti domove za nezbrinutu djecu i udomiteljske obitelji, a koja imaju želju, no ne i mogućnosti, nastaviti fakultetsko obrazovanje. U proteklih dvanaest godina osigurana su sredstva za 270 stipendiju, a uz Rotary club Zagreb Kaptol, u akciju su uključene najveće hrvatske kompanije poput INA-e, CIOS-a, Croatia osiguranja, Privredne banke Zagreb, Zagrebački holding, RBA, Centar za vozila Hrvatske, HEP, Atlantic grupa, Adris, Večernji list, 24 sata, i brojne druge. Uz brojne kompanije, svojim su aktivnim sudjelovanjem akciju podržala i mnoga imena hrvatskog sporta, glazbe i kulture, među kojima su i Severina, Slaven Bilić, Ivano Balić, Toni Cetinski, Gordan Kožulj, Iva Šulentić, Ištvan Varga, Daniela Trbović, Aleksandar Stanković, Bojana Gregorić Vejzović, Nina Badrić, Parni Valjak, Prljavo Kazalište i ostali popularni izvođaču hrvatske estrade. Akciju podržavamo održavanjem humanitarnih koncerata i pozivima na besplatni humanitarni broj. Akcija se od početka odvija pod pokroviteljstvom predsjednika Republike Hrvatske, Ministarstva socijalne politike i mladih, gradonačelnika grada Zagreba kao i brojnih drugi državnih dužnosnika.

Ove godine podijeljeno je osam petogodišnjih stipendija.

Čestitamo dobitnicima uz najbolje želje za uspješnim studiranjem uz nadu da će uz pomoć dobivenih stipendija korak u život biti lakši i komforniji!