STVORIMO NADU U SVIJETU!

Slika korisnika Sunčica Bulat Würsching
Sunčica Bulat W... 12 srpnja, 2023 - 12:52

Što nam nova Rotary godina nosi osim novom slogana i logića? To ovisi o svima nama!

Predsjednik Rotary Internationala, Škot Gordon McInally, poziva nas da se pod sloganom "Stvorimo nadu u svijetu" posebno posvetimo borbi za mir, mir koji je u opasnosti radi događaja u svijetu, ali i radi nemira koje ti događaji unose u nas zadnjih godina. Mir nije samo odsutnost sukoba, mir je blagostanje, tlo u kojem nada bolje raste. Poseban fokus RIPa McInallya na mentalno zdravlje iduće godine je primjer kako nečija osobna tragedija može biti pretvorena u glas i akciju kojom pomažemo onima među nama koji ponekad pate u tišini.

Rotaracteri, rotarijanke i rotarijanci iz našeg Distrikta nastavljaju unositi pozitivnu razliku u zajedincu kroz brojne socijalne projekte.