ROTARIJANCI PROTIV DJEČJE PARALIZE

Slika korisnika Sunčica Bulat Würsching
Sunčica Bulat W... 25 listopada, 2023 - 14:37

ODRŽAN HUMANITARNI KONCERT AMIRE MEDUNJANIN I MATE GRGATA PROTIV DJEČJE PARALIZE

U prelijepom ambijentu Hrvatskog državnog arhiva 24. listopada, uz pokroviteljstvo Ministarstva zdravstva i Distrikta 1913, održan je u organizaciji Rotary kluba Zagreb Medveščak humanitarni koncert Amire Medunjanin i Mate Grgata koji je okupio brojne članove Rotarya i Rotaracta u Hrvatskoj. Do akcije Rotary zajednice kojoj su se 1985. godine pridružili Svjetska zdravstvena organizacija i brojni drugi, od polija je svake godine obolijevalo 350.000 djece u 125 zemalja svijeta ostavljajući za sobom smrt i invalidnost kod desetaka tisuća. U Hrvatskoj je zadnji slučaj dječje paralize zabilježen 1989. godine, a godišnje je od ove bolesti u nas obolijevalo 500ak djece. „Danas je broj zaraženih smanjen na samo 10ak slučajeva u nekoliko pokrajina Pakistana i Afganistana. Ipak, dok je divlji soj virusa još uvijek prisutan bilo gdje u svijetu, moguće je njegovo ponovno širenje!“ istaknula je Jelena Popić, voditeljica odbora za služenje zajednici Rotary Distrikta 1913 i predsjednica Rotary kluba Zagreb Medveščak. „Ovogodišnjim humanitarnim okupljanjem, uz dodatne napore svakog od sedamdeset i jednog Rotary kluba u Hrvatskoj, osigurat ćemo sredstva za zaštitu 50.000 djece od ove teške bolesti!“ izjavila je ovom prigodom guvernerica Rotary Distrikta u Hrvatskoj dr Sunčica Bulat Würsching.

Zajedničkim naporima možemo ispuniti obećanje koje su dali rotarijanci prije četrdesetak godina – svijet bez dječje paralize. Hvala svima na podršci ovom plemenitom cilju i na rotarijanskim duhom ispunjenom Arhivu jedne kišne jesenje večeri!