”REVOLUCIJA DIGITALNE PISMENOSTI” Rotary kluba Zagreb Centar u partnerstvu s Institutom za razvoj i inovativnost mladih – IRIM

Slika korisnika Goran Žurić
Goran Žurić 22 siječnja, 2023 - 11:49
”REVOLUCIJA DIGITALNE PISMENOSTI” je projekt Rotary kluba Zagreb Centar u partnerstvu s Institutom za razvoj i inovativnost mladih – IRIM i Ministarstvom znanosti i obrazovanja, uz podršku The Rotary Foundation, Rotary Distrikta 1913 i 35 Rotary klubova i distrikata iz zemlje i inozemstva (SAD, Japan, Tajvana, Brazila i Nizozemska).
Doniramo 15.000 mikroračunala micro:bit u 300 škola za upotrebu u nižim razredima osnovnih škola.Vrijednost projekta je skoro 390.000 USD, a podržan je i sponzoriran i od vodećih hrvatskih ICT tvrtki. U prvoj fazi projekta plan je uključiti 300 osnovnih škola iz cijele Hrvatske te isporučiti 15.000 micro:bit uređaja đacima od 1. – 4. razreda i školskim knjižnicama. To je najveći Global Grant u hrvatskom distriktu 1913, čime je vrijednost GG našega klupa prešla 500 000 USD
Danas smo imali edukaciju 'teach-the-teacher' za ponajbolje učitelje koji će obrazovati druge učitelje.
Za uspjeh implementacije projekta planirano je osposobiti 1.200 nastavnika i knjižničara za upotrebu i korištenje micro:bit uređaja za koje će biti organizirane edukacije. Dodatno, razvit će se i besplatno omogućiti edukativni materijali za izvođenje lekcija iz raznih predmeta unutar razredne nastave pomoću micro:bita.