Hrvatski Rotarijanci i Zaklada Marin Čilić zajedno za djecu Petrinje i Sisačko Moslavačke Županije

Slika korisnika Domagoj Lakoš
Domagoj Lakoš 15 srpnja, 2021 - 11:45

Da su u svakom trenutku spremni na brzo udruživanje i služenje zajednici u kojoj djeluju, a posebno onima najugroženijima, još su jednom pokazali članovi hrvatske Rotary zajednice, klubovi Rotary klub Osijek J.J. Strossmayer  i Rotary Club Osijek pridruživši se akciji Zaklade Marin Čilić, te zajedničkim snagama prikupili sredstva za izgradnju modernog, multifunkcionalnog školskog igrališta uz OŠ Dragutina Tadijanovića u Petrinji.

Na tom igralištu 12. i 13. srpnja 2021. održan je veliki humanitarni teniski spektakl Gem Set Hrvatska na kojem su najveće zvijezde hrvatskog sporta zaigrale tenis  za djecu Petrinje i Sisačko-moslavačke županije, te se rado družili s djecom i stanovnicima ovog kraja. Parovi su bili : Marin Čilić i Luka Modrić, Ivan Perišić i Ivan Dodig, Luka Cindrić i Mate Delić, Nikolina Božićević i Borna Ćorić, Mario Mandžukić i Patrik Jurina, Mateo Kovačić i Donna Vekić, Tsimafei Zhukouski i Jelena Kostanić-Tošić te Franko Lazić i Dino Prižmić . Osiguran je bio i bogat program u Tennis Village-u u središtu Petrinje, s osnovnim ciljem da se promovira zdrav život i bavljenje sportom od malih nogu. Djeca su imala jedinstvenu priliku da isprobaju novi teren igrajući tenis s Marinom Čilićem.

Zaklada Marin Čilić će prikupljenim sredstvima dodatno izgraditi još jedno sportsko igralište u Hrvatskoj Kostajnici.

Vrijednost rotarijanskog doprinosa ovom realiziranom projektu u Petrinji je ukupno 550.000 kuna, doniranih od strane dva osječka Rotary kluba , te uz veliki udio mađarskog Rotary Distrikta 1911, u iznosu od 33.000 €.

Lily Ljiljana Trstenjak – Guvernerka Rotary Districta 1913

„Vizija koja povezuje sve Rotarijanke i Rotarijance diljem svijeta je da zajedno vidimo svijet u kojem se ljudi ujedinjuju, poduzimaju akcije i stvaraju trajne promjene diljem svijeta, u našim zajednicama, ali i u nama samima. Upravo riječ ZAJEDNO važna je i u ovom sjajnom projektu Gem Set Hrvatska, te smo iznimno ponosni što su naša dva Rotary kluba iz Osijeka, uz međunarodnu suradnju s Rotarijanskim prijateljima iz Mađarske, doslovno osigurali čvrstu podlogu ovom turniru. Zajedno sa svim ostalim partnerima na projektu dijelimo viziju boljeg svijeta i snažan osjećaj svrhe, svjesni da svojim predanim i ustrajnim angažmanom zaista možemo mijenjati živote na bolje. Upravo to je najveća motivacija svim Rotary klubovima diljem Hrvatske za sve sadašnje i buduće projekte i akcije koje želimo realizirati.“

Nevena Mrkonjić - Direktorica Marin Cilic Foundation

„Za sve nas u Zakladi Marin Čilić, Gem Set Hrvatska ima posebno mjesto u srcu. Gotovo je nemoguće opisati riječima emociju koja je povezala sve sportaše, brojnu djecu, naš tim i sve naše partnere kao i energiju koja se proteklih dana širila Petrinjom. Ova plemenita priča rezultat je posebne veze još posebnijih ljudi koji su znali prepoznati vrijednost ovog projekta te zajedno s nama vratiti zajednici i dati djeci još jedan razlog za osmijeh. Rotary klub Osijek i Rotary klub J.J.Strossmayer Osijek, kao dio Rotary Districta Hrvatska , te Rotary District Mađarska su upravo ti posebni ljudi koji su zauvijek ostavili trag u Sisačko-moslavačkoj županiji, a Zaklada Marin Čilić je ponosna što su postali dio naše male obitelji.“

Samostalno ili u suradnji s drugim humanitarnim organizacijama, hrvatski Rotary klubovi će i dalje, kao i do sada, spremno pomagati svojim zajednicama što dokazuju i realizirani projekti u Rotary godini iza nas. Uz sve pandemijom uzrokovane neprilike, hrvatski Rotary klubovi su prošle, izazovne 2020./2021. rotarijanske godine pokrenuli preko 200 humanitarnih aktivnosti te zajednici poklonili gotovo 10.000 volonterskih sati. Ukupna vrijednost doniranih dobara i usluga bila je 455.618 USD što je nekoliko puta više nego prethodnih godina.