Charter Rotaract kluba Opatija Lungomare.

Slika korisnika RotaryHR Administrator
RotaryHR Admini... 13 lipnja, 2022 - 14:54

Gala charter večerom u Svečanoj dvorani Hotela Royal u Opatiji 3. lipnja, pred 120 uzvanika iz cijele Hrvatske i inozemstva proslavljeno je osnivanje Rotary i Rotaract kluba Opatija Lungomare. Posebna je to zanimljivost, obzirom da su Rotaract klub nedavno osnovali mladi ljudi s područja Opatije, Lovrana, Matulja i Mošćeničke drage.

Rotaract predstavlja udruženje mladih, najčešće između 18 i 30 godina, u čijem je glavnom fokusu ljudski i profesionalni razvoj mladih pojedinaca putem organizacije različitih projekata, stvaranjem poznanstava i profesionalnim umrežavanjem. Rotaract klubovi djeluju kao podmladak Rotary klubova, a matični klub prvog opatijskog Rotaract udruženja je Rotary klub Opatija Lungomare. Glavni ciljevi Rotaract klubova su druženje, humanitarna aktivnost u lokalnoj zajednici, te promicanje ljudskih i općih civilizacijskih vrijednosti.

Za prvog predsjednika kluba izabran je Matej Blažić, inicijator osnivanja kluba, a uz njega prvu upravu kluba čine: Marko Šutanovac (potpredsjednik), Dominic Crnić (tajnik), Viktoria Kršulj (rizničarka), Elia Filinić (predsjednica elect) i Sven Pobar (predsjednik nominee).

Matej Blažić: „Ideja osnivanja Rotaract kluba nastala je iz zajedničke želje za okupljanjem proaktivnih i perspektivnih mladih ljudi s područja Liburnije koji će kroz prijateljstvo i druženje nastojati doprinijeti svojoj lokalnoj zajednici. Naš se klub sastoji od mladih ljudi i posebno ćemo se orijentirati na mlade. Naša priča tek počinje, okupljamo i nastavit ćemo okupljati vrijedne mlade ljude različitih generacija, svjetonazora, profesionalnih usmjerenja, koji dijele humanističke vrijednosti, motiviranost i ljubav prema domaćem kraju i našoj Opatiji. Pozivam sve mlade ljude Liburnije koji se prepoznaju u ovim vrijednostima da nam se pridruže.“