Objavljeno: 10.11.2013

Dobrodošli

Dobrodošli na web stranice posvećene Rotarijanskoj razmjeni mladih. Mogućnost upoznavanja različitih kultura smatra se jednim od najmoćnijih puteva u promoviranju međunarodnog razumijevanja i mira.

Rotary program razmjene mladih osigurava tisućama mladih priliku da se susretnu s ljudima iz drugih zemalja, s ljudima različitih kulturnih, političkih, religijskih pogleda, sijući na taj način sjemenje za doživotno međunarodno razumijevanje.

Program razmjene pruža brojne koristi mladima koji u njemu sudjeluju ali i Rotarijancima domaćinima i mentorima, te u širem smislu cijeloj zajednici. Kroz razmjenu mladih učenici uče iz prve ruke o svim aspektima života u drugoj zemlji. Kako se njihov pogled na svijet širi oni sazrijevaju i razvijaju dublje razumijevanje samih sebe.

Uključivanje u obrazovni sustav drugih zemalja utječe na njihov akademski ali i osobni napredak. Klubovi domaćini i obitelji u kojima učenici borave kao i čitava zajednica postaju bogatiji za prijateljske kontakte s nekim tko dolazi iz potpuno različite kulturne, religiozne, etničke sredine.

Objavljeno: 21.10.2013

Edukativno predavanje u organizaciji Rotaract Kluba Samobor

"Boys have a penis, girls have vagina" naziv je edukativnog predavanja Rotaract kluba Samobor u osnivanju

Inicijativom Rotaract kluba Samobor u osnivanju i vrijednih mladih članova, 23. listopada 2013. godine u Caffe baru "Stari mlin" održat će se predavanje o spolno odgovornom ponašanju mladih s početkom u 19.30 sati. Gost predavač na ovom iznimno zanimljivom predavanju bit će dr.med. Antonio Kobaš, a ulaz je za sve slobodan.

Svi zainteresirani moći će slušati o poučnim i zanimljivim temama koje mladi često nemaju prilike čuti i saznati različite poučne informacije. Upravo na ovom predavanju imat će priliku čuti o rizicima preranog stupanja u spolne odnose, spolno prenosivim bolestima, adolescentskoj trudnoći, pobačajima, neplodnosti i kontracepciji. Naravno ukoliko požele svi sudionici moće će postavljati pitanja i aktivno sudjelovati u raspravi svojim prijedlozima i razmišljanjima. Sve su to teme o kojima bi najšira društvena zajednica uvijek trebala brinuti i sudjelovati, a ovakva incijativa prati i želju Rotary cluba Samobor da njihovi mlađi prijatelji također svojim djelovanjem potaknu najširu zajednicu u poboljšanju kvalitete života u Samoboru. Rotaract klub Samobor zahvalan je Radiju Samobor, Caffe baru "Stari mlin" i kompaniji Durex, koji su prepoznali i podržali projekt, a organizatori im se i ovim putem zahvaljuju.

"Širi znanje, a ne spolno prenosive bolesti" slogan je ovog predavanja i ujedno poziv svima da u srijedu 23.10. u 19.30 sati dođu i podrže ovo zanimljivo predavanje u organizaciji Rotaract kluba Samobor.