Objavljeno: 10.06.2014

ALL AROUND THE WORLD

Lauren Parri from Colorado and Raychel Turola from Toronto started this song in Zagreb Croatia where they spent a year as Rotary Youth Exchange students. One night Lauren wrote the lyrics about life of exchange students. The next day Raychel added the chords and melody to the song. With a little help from top producers and musicians from Zagreb and support from their host Rotary clubs they recorded the song and decided to share it with the exchange students from all around the world.

Objavljeno: 10.11.2013

Dobrodošli

Dobrodošli na web stranice posvećene Rotarijanskoj razmjeni mladih. Mogućnost upoznavanja različitih kultura smatra se jednim od najmoćnijih puteva u promoviranju međunarodnog razumijevanja i mira.

Rotary program razmjene mladih osigurava tisućama mladih priliku da se susretnu s ljudima iz drugih zemalja, s ljudima različitih kulturnih, političkih, religijskih pogleda, sijući na taj način sjemenje za doživotno međunarodno razumijevanje.

Program razmjene pruža brojne koristi mladima koji u njemu sudjeluju ali i Rotarijancima domaćinima i mentorima, te u širem smislu cijeloj zajednici. Kroz razmjenu mladih učenici uče iz prve ruke o svim aspektima života u drugoj zemlji. Kako se njihov pogled na svijet širi oni sazrijevaju i razvijaju dublje razumijevanje samih sebe.

Uključivanje u obrazovni sustav drugih zemalja utječe na njihov akademski ali i osobni napredak. Klubovi domaćini i obitelji u kojima učenici borave kao i čitava zajednica postaju bogatiji za prijateljske kontakte s nekim tko dolazi iz potpuno različite kulturne, religiozne, etničke sredine.

Objavljeno: 21.10.2013

Edukativno predavanje u organizaciji Rotaract Kluba Samobor

"Boys have a penis, girls have vagina" naziv je edukativnog predavanja Rotaract kluba Samobor u osnivanju

Inicijativom Rotaract kluba Samobor u osnivanju i vrijednih mladih članova, 23. listopada 2013. godine u Caffe baru "Stari mlin" održat će se predavanje o spolno odgovornom ponašanju mladih s početkom u 19.30 sati. Gost predavač na ovom iznimno zanimljivom predavanju bit će dr.med. Antonio Kobaš, a ulaz je za sve slobodan.

Svi zainteresirani moći će slušati o poučnim i zanimljivim temama koje mladi često nemaju prilike čuti i saznati različite poučne informacije. Upravo na ovom predavanju imat će priliku čuti o rizicima preranog stupanja u spolne odnose, spolno prenosivim bolestima, adolescentskoj trudnoći, pobačajima, neplodnosti i kontracepciji. Naravno ukoliko požele svi sudionici moće će postavljati pitanja i aktivno sudjelovati u raspravi svojim prijedlozima i razmišljanjima. Sve su to teme o kojima bi najšira društvena zajednica uvijek trebala brinuti i sudjelovati, a ovakva incijativa prati i želju Rotary cluba Samobor da njihovi mlađi prijatelji također svojim djelovanjem potaknu najširu zajednicu u poboljšanju kvalitete života u Samoboru. Rotaract klub Samobor zahvalan je Radiju Samobor, Caffe baru "Stari mlin" i kompaniji Durex, koji su prepoznali i podržali projekt, a organizatori im se i ovim putem zahvaljuju.

"Širi znanje, a ne spolno prenosive bolesti" slogan je ovog predavanja i ujedno poziv svima da u srijedu 23.10. u 19.30 sati dođu i podrže ovo zanimljivo predavanje u organizaciji Rotaract kluba Samobor.